Logo STAG
Logo Autogas centrum s.r.o.
Vlajka PolskaVlajka Velké BritánieVlajka RuskaVlajka NěmeckaVlajka Španělska


O firmě AC - výrobce zařízení LPG a CNG

Budova firmy AC

Postavení na trhu

AC SA je polským líderem a také významným světovým výrobcem automobilových LPG / CNG systémů pod značkou STAG. AC SA působí na polském automobilovém trhu již více než 27 let a v současné době je největší společností v segmentu plynových zařízení v Polsku. Podle vlastních odhadů, AC SA má více než 60% podílu na polském trhu.
 
Nabízené produkty AC SA jsou dodávány do více než 40 zemí celého světa. V roce 2011, prodeje zahraničním dodavatelům představovaly 63% celkových příjmů AC SA. Mezi klíčové zahraniční klienty AC SA patří Německo, Rusko, Ukrajina, Turecko, Česká republika a Thajsko.
 
Společnost nabízí produkty bezpečné, nákladově dostupné a šetrné k životnímu prostředí. Politika společnosti se zaměřuje na hlavní cíl: spokojenost zákazníků tím, že dodává vysoce kvalitní inovativní produkty.

 

Mapa AC ve světě

AC SA má síť autorizovaným servisních míst STAG po celém Polsku. V současné době síť ASP STAG obsahuje 99 odborných LPG pracovišť, pro které společnost poskytuje marketingovou a technickou podporu včetně systému odborné přípravy. Klienti využívající služeb ASP STAG obdrží záruku za profesionální instalaci a zdarma mají po celém Polsku k dispozici záruční servis v servisní síti.

Předmět podnikání

Stag jednotkaAC SA nabízí více než 200 plynových výrobku, včetně reduktorů na LPG a CNG, ty tvoří největší část nabídky. Vlajkovou lodí prodejů jsou výrobky vyráběné pod značkou STAG. Je to nejznámější elektronika dodávaná automobilovému plynárenskému průmyslu. V celé řadě řešeních aplikovaných touto značkou, byli průkopníci v plynovém oboru. Klíčovým obchodním segmentem AC SA jsou komponenty plynových systémů, ale nabídka firmy zahrnuje i díly a komponenty používané v automobilovém průmyslu. Struktura jednotlivých složek v nabídce společnosti je následující:

 • Auto-plyn - výrobky určené pro automobilové plynárenské soustavy.
 • Kabelové svazky - pro automobilový průmysl se využívají zejména do sad k montáži tažných zařízení.
 • Autodíly - AC  SA nabízí svým zákazníkům i bohaté portfolio dílů a autodoplňků vlastní produkce,

Výzkum a vývojové centrum

AC centrum

Naše nesporné vedoucí postavení v oblasti ekologických alternativních pohonných komponentů pro motorová vozidla je výsledkem přirozené synergie desítek let zkušeností a odborných znalostí. Pro další posílení této vzájemné interakce, v únoru 2012, AC SA otevřela Research & Development centrum, kde kromě probíhající práce na prototypech, práce na nových projektech se provádí zlepšení výrobního procesu a kvality stávajících výrobků. Rozvoj činností v oblasti výzkumu a vývoje umožnil rozšíření stávající spolupráce s vysokými školami a výzkumnými ústavy působící v automobilovém průmyslu. Myšlenkou a hnací silou všech těchto aktivit je hluboké přesvědčení společnosti, že pouze inovativní produkty, které splňují nejpřísnější předpisy pro automobilový průmysl jsou schopny uspokojit očekávání trhu, a to nejen v současnosti, ale zejména v příštích letech. 

 
AC SA Research & Development centrum, založené v rámci projektu financovaného z Operačního programu 2007-13 Inovační hospodářství, zahrnuje více než 2000 metrů čtverečních prostor rozdělených mezi několik laboratoří, jako je zkušebna motoru, dynamometru, servisní a technické oddělení, kde působí vysoce kvalifikovaný a zkušený tým více než 30 elektronických, mechanických a IT techniků provádějící výzkumné a vývojové práce. 
 
Všechny prototypy jsou testovány při simulovaných testech v oblasti životního prostředí za účelem kontroly jejich plnění a hodnot v extrémních podmínkách. Mezi sofistikované vybavení laboratoře patři: klimatické, nárazové, vibrační vybavení včetně komor na testování vlhkosti a následné korozi.

Moderní vybavení výroby

AC moderní vybavení

AC SA výrobní oddělení nabízí přesnost, rychlost a spolehlivost. Výroba většiny komponentů je založena na plně automatizovaných, přesných a vysoce výkonných technologických linkách složených ze strojů a zařízení vyrobených na míru těmi nejlepšími odborníky - Fuji, Speedline Technologies, Ersa.

Chceme-li zajistit vedoucí postavení v rámci odvětví, AC SA neustále zlepšuje své stroje a zařízení. Dovybavení strojů je realizováno z podnikových fondů a spolufinancováním ze strany EU. Výroba v AC SA se provádí ve třech hlavních výrobních oddělení: Elektronika, SMD, kabelových a mechanické svazky. 

Strategie rozvoje

     Strategie AC SA zahrnuje intenzivní rozvoj společnosti v rozsahu jeho aktuální činnosti a optimální využití potenciálu LPG / CNG na trhu, který zahrnuje především:

 • rychlý růst počtu automobilů na LPG a CNG palivo ve světě (v letech 2000 - 2009
  průměrný nárůst o 8,7%);
 • relativně vyšší zásoby zemního plynu než ropy;
 • ekonomická efektivita vyplývající ze značného rozdílu mezi cenami tradičních pohonných hmot
  a zemního plynu pro automobilové účely; 
 • menší škody na životním prostředí způsobené vozidly na LPG a CNG oproti vozům s benzínovými nebo naftovými motory

Investice

AC budova

V období 2008-2011 AC SA vynaložila investice v celkové výši téměř 48.000.000 zł, z toho 19,8 milionu zł bylo vynaloženo na nákup zařízení a strojů renomovaných světových výrobců. Investiční prioritou společnosti bylo dokončení moderního výzkumného a vývojového centra pro nové technologie pro motory motorových vozidel. 

 

 

Celkové náklady na výstavbu zařízení byly více než 18 mil. PLN (bez daně).. Investice byla financována v rámci inovativního hospodářského operačního programu, akce 4.5.2. (více v sekci dotace z EU).
 
Investiční projekty AC SA také zahrnují nákup dalších zařízeních a strojů pro výrobu elektroniky, drátů a mechanických prvků a výstavbu nové výrobní haly, která zajistí zvýšení výrobní kapacity společnosti a vysokou kvalitu výroby a transformační procesů. Investice - které budou provedeny v letech 2011-2012 - umožní výrobu technologicky vyspělých komponentů, zejména elektronických produktů.

Ocenění  

     Činnosti prováděné společností byly pozitivně oceněny v mnoha soutěžích a žebříčcích, což potvrzuje její inovativní charakter a efektivní způsob řízení. AC SA získala takové ocenění jako Ocenění dobré společnosti v žebříčku nejlepších firem podle polského deníku Rzeczpospolita (mezi 2000 společnostmi), stejně jako Titulní národní vůdce inovací a rozvoje v kategorii výrobků v soutěži organizované Nadací pro inovace a rozvoj, pod záštitou polského Ministerstva hospodářství, patentového úřadu a burzou. 

 AC ocenění

Zajímá Vás víc?


AUTOGAS - CENTRUM, spol. s r.o. 2015
Nahoru
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací