Logo STAG
Logo Autogas centrum s.r.o.
Vlajka PolskaVlajka Velké BritánieVlajka RuskaVlajka NěmeckaVlajka Španělska

Nacházíte se zde:  

Diskusní fórum STAG LPG/CNG

Vítejte na diskuzním fórum LPG a CNG, kde se prioritně zabýváme značkou STAG, která je jedničkou ve svém oboru, což jsou LPG a CNG zařízení. Můžete se zde ptát na přestavby, montáže, revize, servisy LPG a CNG zařízení. Samozřejmě rádi odpovíme i na všechny otázky okolo plynu (gas) jako je například problematika ochrany ventilů, pojištění LPG a CNG, atd.. Prioritně však budeme odpovídat na dotazy týkající se značky STAG.

+ Nový dotaz<1> || <2>  <3>  <4>  <5>  <6> ||  <11>     >>   >5x>  

25.2.2020 16:06:53
Jméno: Miloslav Pawlica Předmět: Filtr a parametry lpg sytému
Dobrý den, našel jsem u vás na fóru již spoustu zajímavých informací. Měl bych dotaz ohledně filtrů plynné fáze. Mám lpg systém Gofast. Dílna, která montáž prováděla do systému připojila filtr plynné fáze papírový(ten nejlevnější). Pokud bych časem zaměnil tento filtr za typ bulpren, který bude mít shodné parametry mohu nějak negativně ovlivnit celý systém? Je potřeba provést nové seřízení celého systému? Předpokládám totiž, že každý material filtru má jiné provozní vlastnosti a jinou průchodnost. Jaké filtry obecně doporučujete? Jednorázové jsem nalezl asi 3 typy, dále jsou na trhu filtry s výměnnou vložkou - odstředivé. Předem děkuji :o)
26.2.2020 8:18:21
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Filtr a parametry lpg sytému
Dobrý den, záměna filtru plynné fáze nebude mít vliv na funkci Vašeho systému. Výrobci převážně dávají do přestavbových sad filtry jednorázové, které většinou měníme za filtry s vyměnitelnou vložkou. Při výměně je třeba vzít v úvahu průměr použitých plynových hadic. Výměna filtru plynné fáze se provádí nejpozději po 20 tis. km a dobrý servis při výměně zkontroluje diagnostikou plynovou mapu a případně provede její úpravu.

6.2.2020 14:36:57
Jméno: Jiří Šmat Předmět: LPG emise mimo limit octavia 1.6 AVU STAG 4 qbox basic
Dobrý den, díky za odpověď a nabídku vašeho servisu. Auto však stále není ve stavu abych mohl absolvovat cestu do Strakonic. Tak mi nezbyde než se obrátit na zdejší servisy - Chomutov a okolí. Zbývá mi nabídnout výměnu katalyzátoru. Ten prošel na wagu v normě ale je to poslední co mi nikdo neměnil:) . Tak hezký den
PS: jinak otáčky kolísají nepravidelně hlavně na plyn a na benzin občas "sporadicky" vynechá zápal pči teplém i studeném motoru
7.2.2020 7:06:08
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: LPG emise mimo limit octavia 1.6 AVU STAG 4 qbox basic
Dobrý den, zaměřte se nejprve na odstranění sporadického kolísání otáček na benzín. Pro správnou funkci LPG je nutné, aby benzínový provoz byl bezvadný. Jakýkoliv malý problém na benzín se násobně projeví při provozu na plyn.

6.2.2020 11:57:36
Jméno: Jiří Šmat Předmět: LPG emise mimo limit octavia 1.6 AVU STAG 4 qbox basic
Dobrý den, nevím si rady co dál. Po návštěvě STK motor nepoužitelný(do té doby bezproblémový úsporný motor co nežere ani olej). Volnoběh- 2000 otáček nepravidelný chod. Již po třetí servis a měření emisí a stále mimo limit na LPG : CO2 1,54, lambda 1,087. Na benzín : CO2 0,04, lambda 1,000. Vyměněna váha vzduchu,svíčky,zap. kabely, zapalovací modul, lambda 1, lambda 2. vlnovec. vzduchový filtr. seřízeny vstřiky PLG a reduktor. Ruční nastavení bohatosti směsi - vše v normě, než se vypne motor. Po nastartování zase vše mimo. Na wagu žádná závada krom erbegu a nízké napětí po odpojení baterie při výměně lambda 2. Vymazáno a žádná změna. Díky za každou radu, kterou budu moci předat servisu LPG na opravu. Šmat
6.2.2020 13:36:17
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: LPG emise mimo limit octavia 1.6 AVU STAG 4 qbox basic
Dobrý den, neuvádíte, zda otáčky kolísají ve volnoběhu na benzín po studeném startu nebo ve volnoběhu po teplém staru nebo otáčky kolísají jak na benzín, tak i na plyn. Nevím, zda všechny komponenty, které jste měnil, bylo nutné vyměnit nebo jste je měnil preventivně, ale vypadá to, že oprava je prováděna metodou pokus omyl. Pro zjištění závady bude nutné provést diagnostiku jak benzínové, tak i plynové části včetně kontroly plynové mapy a v případě potřeby provést další doplňková měření. Pokud Váš servis závadu neodstranil změňte servis případně se objednejte na opravu u nás na tel. 606 659 530.

4.2.2020 16:04:31
Jméno: Miloš Předmět: Felicie na LPG
Dobrý den, prosím o radu, zda existuje nějaké základní nastavení zařízení, kterým protéká plyn dále do motoru.
Jeden ventil je přímo na hadici a druhý na samotném zařízení před motorem.
Jedná se o Felicii 1,3.
Byl jsem s vozem na servisu a tam ho seřídili. Jezdilo výborně až do dne, kdy jsem musel na Emise.
Na Emisích ho zase rozeštelovali a není při sešlápnutí pedálu více jak do tříčtvrtin se motor dusí a nechce táhnout.Děkuji za radu
6.2.2020 10:24:35
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Felicie na LPG
Dobrý den, LPG systémy s jednobodovou aplikací se seřizují za pomoci analyzátoru výfukových plynů. Pokud nelze tento systém seřídit tak, aby emise byly vyhovující a vozidlo jelo bez problémů, bude nutné zjistit, kde je závada. Závada může být jak v LPG systému, tak i v některém komponentu vozidla. Vhodnější je pro tyto motory sekvenční systém vstřikování LPG, který dávkuje přesnou dávku LPG odpovídající danému výkonu pro každý válec zvlášť.

30.1.2020 17:18:53
Jméno: Pavel Hoda Předmět: LEXUS RX 350
ahoj s tímto systémem něco na prodej: https://auto.bazos.cz/inzerat/114855542/lexus-rx-3 50-lpg.php
31.1.2020 7:12:55
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: LEXUS RX 350
Dobrý den, nepochopil jsem na co se ptáte zda na přestavbu nebo na prodej. Nevím jaký systém máte na mysli. Nejsme autobazar.

29.1.2020 7:50:12
Jméno: Jiří Komárek Předmět: Peugeot 407 3.0 v6 + stag300-8
Dobrý den prosím o radu jak mají byt správně zapojeny válce u tohoto modelu. A v případě, že jsou počítány naopak má to vliv.? Ja mam 1žl.2zel.3čer zadni válce zleva, 4mod. 5 oranž. 6fial Přední. Po sepnutí jesnotky se mi spouští i ventilátor. Autokalibrace nejde dokončit s chybovou hláškou špatného podtlaku, nové trisky 2,7mm, solenoidky,kap. filtr... Na benzín krásně přede...
29.1.2020 8:33:53
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Peugeot 407 3.0 v6 + stag300-8
Dobrý den, pořadí válců musí být stejné jako na benzín. Špatné zapojení válců může být jednou z příčin nedokončení autokalibrace. Bude tedy potřeba zkontrolovat správnost zapojení LPG systému dle schématu, zkontrolovat základní nastavení systému a provést autokalibraci. Po provedené autokalibraci pak provést nastavení benzínové a následně plynové mapy. Obraťte se proto na některý náš Autorizovaný servis viz. https://www.acstag.cz/autorizovane-servisy-stag/ nebo se na servis můžete objednat u nás na tel. 606 659 530.

23.1.2020 18:07:07
Jméno: Peugeot Předmět: Martin
Dobrý den. Mám Peugeot 206 1.6 16v 80kw automat. Najeto 208tisic. Začínám uvažovat o přestavbě na LPG. Vydrží to motor i s vyšším nájezdem km?
24.1.2020 7:27:22
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Martin
Dobrý den, větší nájezd kilometrů není překážkou, předpokladem pro srávné fungování LPG systému je, aby motr fungoval bezvadně na benzín.

8.1.2020 22:28:41
Jméno: Tomáš Předmět: Kalibrace III
Zjistil jsem, že jakmile se zapne jeden plynový vstřikovač, klesne napětí lambdy a prodlouží se benzínové vstřiky. Tzn. řj. auta zjistí chudou směs a rychle ji dorovnává.
Může to být tím, že motor po výměně zatím nenajel dostatek kilometrů na benzín aby si správně načetl mapy a tím pádem se snaží dorovnávat rychleji?
Nebo je možné, že ta řj. auta je tak chytrá, že abych mohl zkalibrovat plynovou jednotku, budu ji muset ošálit odpojením lambdasondy a připojením napětí 1V ?
Nebo může být problém nějaký mechanický?
9.1.2020 7:34:33
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Kalibrace III
Dobrý den, pokud nelze úspěšně dokončit autokalibraci je něco špatně zapojeno, čemuž svědčí i to, že při instalaci montér prohodil pořadí válců. Doporučuji proto zkontrolovat správnost zapojení LPG systému dle schématu zejména bych zkontroloval zda je správně zapojeno odpojování benzínových vstřikovačů.

8.1.2020 21:58:51
Jméno: Tomáš Předmět: Kalibrace II
Dobrý den, pane Procházko. Děkuji za odpověď, nicméně to, co jste mi odpověděl je mi jasné.
Ale při kalibraci, jakmile je přepnutý pouze jeden válec na plyn a ostatní běží na benzín, motor začne kuckat až chcípne. Změřil jsem, že ostatní benzínové vstřiky nadále běží a také jsem objevil, že montér, co to instaloval prohodil 2. a 3. válec, ale to vliv nemělo. Jakmile běží všechny válce na benzín nebo na plyn, je to ok. Jakmile běží jen jeden nebo 2 na plyn, motor zdechá až zdechne. Jakoby původní ř.j. reagovala na lambdu rychleji než ř.j. Stag a místo aby se přizpůsobovala délka vstřiku LPG, přizpůsobuje se vstřik benzínu.
Je to Toyota Previa rv 97 Euro 2
9.1.2020 7:34:19
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Kalibrace II
Dobrý den, pokud nelze úspěšně dokončit autokalibraci je něco špatně zapojeno, čemuž svědčí i to, že při instalaci montér prohodil pořadí válců. Doporučuji proto zkontrolovat správnost zapojení LPG systému dle schématu zejména bych zkontroloval zda je správně zapojeno odpojování benzínových vstřikovačů.

31.12.2019 16:29:13
Jméno: VÁCLAV KUMŽÁK Předmět: cng nepřepíná
Dobrý den poradí někdo servis na CNG systém Prins děkuji
6.1.2020 9:07:04
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: cng nepřepíná
Dobrý den, systémy Prins nemáme v naší nabídce. Budete se muset obrátit na servis, který Prinse dělá.

30.12.2019 21:54:43
Jméno: Tomáš Předmět: Kalibrace (špatné zapojení)
Dobrý den, prosím, poraďte mi.
Koupil jsem auto s již namontovaným Stag 300-4. Po výměně motoru jsem provedl kalibraci. Při spuštění autokalibrace se při přepnutí na plyn spustí pouze jeden válec a ostatní nevstřikují. Musím rychle v jeden okamžik navolit ručně zapnutí 3 zbylých vstřiků za současného přidání plynu aby motor nechcíp. Domnívám se, že jak se plynové vstřiky spouštějí po jednom, měly vy ostatní válce běžet nadále na benzín. Je možné, že je to špatně zapojeno a odpojování benzínových vstřiků, které má být oddělené je nějak propojené? nebo druhá možnost, že jsou vstřiky proházené? Ta kalibrace nakonec proběhla a načetlo si to mapy i při jízdě a běží správně. Mám to nějak řešit?
Děkuji. Tomáš
6.1.2020 9:06:39
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Kalibrace (špatné zapojení)
Dobrý den, v průběhu autokalibrace provádí LPG systém základní nastavení. Během ní LPG systém postupně přepíná jednotlivé válce na LPG tak, že napřed přepne jeden válec a postupně přidává další válce. Provedením autokalibrace se smaže plynová mapa. Aby vše fungovalo správně Je tedy nutné „najet“ novou plynovou mapu. Pro jistotu bych doporučoval navštívit odborný servis, kde zkontrolují správnost zapojení a nastavení plynové mapy.

16.12.2019 22:20:38
Jméno: Vladislav Předmět: špatné startování při zahřátí motoru CNG
Dobrý den, prosím o radu k mému vozidlu VW Touran 2.0cng, kdy při studeném startování na benzín chytá krásně na první. Při zahřátém motoru, kdy startuji na cng, tak nejde nastartovat, několikrát točí a nechytne, až když se automaticky přepne na benzín, tak hned chytne.
Děkuji za odpověď
17.12.2019 7:11:20
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: špatné startování při zahřátí motoru CNG
Dobrý den, závada může výt ve vstřikovačích, reduktoru, některém čidle….. Pro zjištění závady je nutné provést diagnostiku. Pokud budete chtít závadu odstranit, objednejte se na servis u nás na tel. 606 659 530.

24.11.2019 16:50:53
Jméno: Ľubomír Předmět: Kolísanie otáčok za studena.
Zdravím,
prosím o radu.Mám Mondeo MK4 2,3 Benzín/LPG. LPG Stag. Za studena motor naskočí a potom asi po pol skunde až sekunde zhasne,potom po druhom naštartovaní už nezhasne,ale dá sa povedať,že neskutočne kolíšu otáčky,až takmer po hreanicu zhasnutia. Keď sa motor zohreje ide bez problému. Dokonca aj štartovanie je úplne v pohode,pokiaľ motor nevychladne úplne.Urobil som pokus a odpojil baterku na takmer celý deň,potom zapojil a podľa jedného návodu som najskorej nechal 2 min na voľnobehu,potom na 1200 ot. 3 min keď preplo na lpg,prepol som spať na benzín a potom som na benzíne spravil jazdu cca 8 km. Potom bolo asi 5-6 štartov za studena v pohode.Ale potom sa zas začal problém presne opakovať.Môže to byť problém s nastavením LPG systému?
Ďakujem za odpoveď.
L
25.11.2019 10:47:53
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Kolísanie otáčok za studena.
Dobrý den, pokud při jízdě na benzín jsou starty v pořádku a problém nastává při jízdě na LPG pak může být špatně nastavena plynová mapa. Benzínová řídící jednotka vyhodnocuje složení směsi na základě různých signálů mimo jiné i signálů lambda sondy a provádí příslušné korekce s cílem zajistit stechiometrickou směs. Pokud je směs bohatá, pak pro dosažení optimálního složení směsi provádí benzínová řídící jednotka záporné korekce a u chudé směsi naopak plusové korekce. Když vypnete motor v režimu plynu, pak jsou při studeném startu použity posledně načtené korekce a složení směsi pro start není správné. Navštivte proto svého plynaře, aby zkontroloval a případně upravil plynovou mapu.

14.11.2019 20:31:35
Jméno: Vojtěch Předmět: Chyba v systému
Dobrý den, v autě mi svítí kontrolka motoru a podle diagnostiky je to závada na čidlu polohy klikové hřídele. Pokud tuto chybu smažu a nastartuji auto na benzin tak kontrolka je zhaslá a všechno jede jak má, jakmile ale přepnu na lpg kontrolka motoru se opět rozsvítí....lpg chvíli jede a po chvíli začne indikovat chybu a jedu už jen na benzín. Může tedy čidlo klikové hřídele ovlivňovat správný chod lpg?
15.11.2019 7:46:24
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Chyba v systému
Dobrý den, předně nevím, jak je provedena instalace LPG ve vašem voze. Domnívám se, že kontrolka motoru se rozsvěcuje z jiného důvodu a pro zjištění závady bude nutné provést diagnostiku LPG systému a případně další doplňková měření v benzínové části vozidla. Pokud budete chtít závadu odstranit, objednejte se na servis u nás na tel. 606 659 530.

14.11.2019 12:37:30
Jméno: Miroslav Suchan Předmět: Umístění pojistky
Dobrý den,
potřeboval bych na nějaký čas odpojit system STAG 300+ jak mechanicky, tak elektricky. Montáž je provedena do Roomster 1.6 77kw BTS. Mohli by jste mi prosím říci kde najdu pojistku ????
Předem děkuji - M.S.
15.11.2019 7:16:48
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Umístění pojistky
Dobrý den, pojistka LPG systému je umístěna v pouzdře na kabelu napájení cca 40 cm od plusového pólu baterie. Pootevření pouzdra je možné pojistku vyndat.


<1> || <2>  <3>  <4>  <5>  <6> ||  <11>     >>   >5x>  

Přidat záznam


Jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
   

Zajímá Vás víc?


AUTOGAS - CENTRUM, spol. s r.o. 2015
Nahoru
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací