Logo STAG
Logo Autogas centrum s.r.o.
Vlajka PolskaVlajka Velké BritánieVlajka RuskaVlajka NěmeckaVlajka Španělska


Diskusní fórum STAG LPG/CNG - Kolísanie otáčok za studena.

Vítejte na diskuzním fórum LPG a CNG, kde se prioritně zabýváme značkou STAG, která je jedničkou ve svém oboru, což jsou LPG a CNG zařízení. Můžete se zde ptát na přestavby, montáže, revize, servisy LPG a CNG zařízení. Samozřejmě rádi odpovíme i na všechny otázky okolo plynu (gas) jako je například problematika ochrany ventilů, pojištění LPG a CNG, atd.. Prioritně však budeme odpovídat na dotazy týkající se značky STAG.

+ Nový dotaz24.11.2019 16:50:53
Jméno: Ľubomír Předmět: Kolísanie otáčok za studena.
Zdravím,
prosím o radu.Mám Mondeo MK4 2,3 Benzín/LPG. LPG Stag. Za studena motor naskočí a potom asi po pol skunde až sekunde zhasne,potom po druhom naštartovaní už nezhasne,ale dá sa povedať,že neskutočne kolíšu otáčky,až takmer po hreanicu zhasnutia. Keď sa motor zohreje ide bez problému. Dokonca aj štartovanie je úplne v pohode,pokiaľ motor nevychladne úplne.Urobil som pokus a odpojil baterku na takmer celý deň,potom zapojil a podľa jedného návodu som najskorej nechal 2 min na voľnobehu,potom na 1200 ot. 3 min keď preplo na lpg,prepol som spať na benzín a potom som na benzíne spravil jazdu cca 8 km. Potom bolo asi 5-6 štartov za studena v pohode.Ale potom sa zas začal problém presne opakovať.Môže to byť problém s nastavením LPG systému?
Ďakujem za odpoveď.
L
25.11.2019 10:47:53
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Kolísanie otáčok za studena.
Dobrý den, pokud při jízdě na benzín jsou starty v pořádku a problém nastává při jízdě na LPG pak může být špatně nastavena plynová mapa. Benzínová řídící jednotka vyhodnocuje složení směsi na základě různých signálů mimo jiné i signálů lambda sondy a provádí příslušné korekce s cílem zajistit stechiometrickou směs. Pokud je směs bohatá, pak pro dosažení optimálního složení směsi provádí benzínová řídící jednotka záporné korekce a u chudé směsi naopak plusové korekce. Když vypnete motor v režimu plynu, pak jsou při studeném startu použity posledně načtené korekce a složení směsi pro start není správné. Navštivte proto svého plynaře, aby zkontroloval a případně upravil plynovou mapu.


Přidat záznam


Jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
   

Zajímá Vás víc?


AUTOGAS - CENTRUM, spol. s r.o. 2015
Nahoru
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací