Logo STAG
Logo Autogas centrum s.r.o.
Vlajka PolskaVlajka Velké BritánieVlajka RuskaVlajka NěmeckaVlajka Španělska


Diskusní fórum STAG LPG/CNG - Kalibrace (špatné zapojení)

Vítejte na diskuzním fórum LPG a CNG, kde se prioritně zabýváme značkou STAG, která je jedničkou ve svém oboru, což jsou LPG a CNG zařízení. Můžete se zde ptát na přestavby, montáže, revize, servisy LPG a CNG zařízení. Samozřejmě rádi odpovíme i na všechny otázky okolo plynu (gas) jako je například problematika ochrany ventilů, pojištění LPG a CNG, atd.. Prioritně však budeme odpovídat na dotazy týkající se značky STAG.

+ Nový dotaz30.12.2019 21:54:43
Jméno: Tomáš Předmět: Kalibrace (špatné zapojení)
Dobrý den, prosím, poraďte mi.
Koupil jsem auto s již namontovaným Stag 300-4. Po výměně motoru jsem provedl kalibraci. Při spuštění autokalibrace se při přepnutí na plyn spustí pouze jeden válec a ostatní nevstřikují. Musím rychle v jeden okamžik navolit ručně zapnutí 3 zbylých vstřiků za současného přidání plynu aby motor nechcíp. Domnívám se, že jak se plynové vstřiky spouštějí po jednom, měly vy ostatní válce běžet nadále na benzín. Je možné, že je to špatně zapojeno a odpojování benzínových vstřiků, které má být oddělené je nějak propojené? nebo druhá možnost, že jsou vstřiky proházené? Ta kalibrace nakonec proběhla a načetlo si to mapy i při jízdě a běží správně. Mám to nějak řešit?
Děkuji. Tomáš
6.1.2020 9:06:39
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Kalibrace (špatné zapojení)
Dobrý den, v průběhu autokalibrace provádí LPG systém základní nastavení. Během ní LPG systém postupně přepíná jednotlivé válce na LPG tak, že napřed přepne jeden válec a postupně přidává další válce. Provedením autokalibrace se smaže plynová mapa. Aby vše fungovalo správně Je tedy nutné „najet“ novou plynovou mapu. Pro jistotu bych doporučoval navštívit odborný servis, kde zkontrolují správnost zapojení a nastavení plynové mapy.


Přidat záznam


Jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
   

Zajímá Vás víc?


AUTOGAS - CENTRUM, spol. s r.o. 2015
Nahoru
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací