Logo STAG
Logo Autogas centrum s.r.o.
Vlajka PolskaVlajka Velké BritánieVlajka RuskaVlajka NěmeckaVlajka Španělska


Diskusní fórum STAG LPG/CNG - Nesmyslné data z Lambdy

Vítejte na diskuzním fórum LPG a CNG, kde se prioritně zabýváme značkou STAG, která je jedničkou ve svém oboru, což jsou LPG a CNG zařízení. Můžete se zde ptát na přestavby, montáže, revize, servisy LPG a CNG zařízení. Samozřejmě rádi odpovíme i na všechny otázky okolo plynu (gas) jako je například problematika ochrany ventilů, pojištění LPG a CNG, atd.. Prioritně však budeme odpovídat na dotazy týkající se značky STAG.

+ Nový dotaz13.2.2024 22:37:16
Jméno: Alan Předmět: Nesmyslné data z Lambdy
Dobrý den, mám Stag-4 QMAX Plus. Poslední dobou začalo auto při jízdě na plyn pocukávat, vynechávat a ztrácet výkon po zahřátí motoru. Přes diagnostiku benzínové ŘJ motoru při nezahřátém motoru ukazuje lambda standardní hodnoty, takovou tu sinusoidu jak při jízdě na benzín, tak na plyn. Po zahřátí motoru jsou hodnoty na benzín stále stejné, ale na plyn to začne zlobit, chvíli jsou hodnoty normální a chvílí se změní "sinusoida" v rovnější čáru s malými výchylkami. Z toho se rozhodí i korekce, které dělá ŘJ podle hodnot z lambdy. Zkoušeli jsem měnit cívku, kabely k cívce a svíčky a taky plynové vstřikovače, ale bez zásadní změny. Tomuto nejhoršímu stavu, kdy auto už pak téměř na plyn nejede, předcházel nalomený napájecí plusový drát k řídící jednotce a celé plynové soustavě, který způsoboval náhodné vypínání a zapínání jednotky za chodu. Poradili byste prosím co by mohlo způsobovat toto cukání atd. a divné data z lambdy po zahřátí motoru/auta?
Už dvakrát bylo toto auto u plynaře, ale nic nenašel. Mohla by to způsobit případně nakopnutá ŘJ, nebo nějaký studeňák? Nebo špatný kontakt v kabeláží do ECU motoru? Nevím, kde a jak je to zapojené. Děkuji
14.2.2024 7:44:20
Jméno: Procházka Evžen Předmět: Re: Nesmyslné data z Lambdy
Dobrý den, pokud plynař s použitím diagnostiky závadu nezjisti, nebudu se pouštět do úvah, co by závadu mohlo způsobovat. Pro zjištění závady je třeba provést diagnostiku jak LPG sytému, tak i benzínové části vozidla, případně provést další doplňková měření. Navštivte jiného plynaře případně se můžete na servis objednat i u nás na tel. 606 659 530.


Přidat záznam


Jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
   

Zajímá Vás víc?


AUTOGAS - CENTRUM, spol. s r.o. 2015
Nahoru
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací